Najniższe ceny tylko u nas! Zawsze minus prowizja allegro
Strona główna » POŚCIELE » Kołdry obciążeniowe

Kołdry obciążeniowe

Kołdra obciążeniowa ma niesamowite właściwości, może stanowić dopełnienie terapii lub rehabilitacji, spanie pod kołdrą obciążeniową niweluje stres, zmniejsza poziom lęku. Pomaga dzieciom w prawidłowej integracji sensorycznej. Obciążeniem kołdry są mikro kulki szklane o różnej wadze do wyboru, ciężar kołdry rozkłada się równomiernie po ciele dziecka wywierając niewielki nacisk na mięśnie, ścięgna i stawy pobudzając receptory. Stymulując receptory odpowiedzialne za odbieranie informacji z zewnątrz wypracowuje u dzieci zmysły i prawidłowość reakcji i zachowań.

Jak dobrać kołdrę obciążeniową dla dziecka?

Odpowiednio dobrana waga koca obciążeniowego powinna wynosić około 10% masy ciała. Nacisk ciężaru kołdry wywołuje produkcję serotoniny, hormonu szczęścia oraz melatoniny - hormonu snu. Kołderka obciążeniowa wycisza, relaksuje i pomaga w zasypianiu.

Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Producent
Tylko nowości
Tylko promocje
Rozmiar kołdry
Waga kołdry

Jak działa kołdra obciążeniowa?

 

Ciężar kołdry sensorycznej powoduje niewielki ucisk na stawy, ścięgna, mięśnie eliminując nadwrażliwość układów sensorycznych. Wypracowuje emocjonalną stabilność, poczucie bezpieczeństwa, kontrolę nad odruchami swojego ciała. Śpiąc pod ciężarem rozproszony organizm dziecka nabywa umiejętność samoorganizacji, wycisza się w porze snu, wypracowuje zegar biologiczny. Prawidłowe działanie zegara biologicznego umożliwia efektywny rozwój i aktywność w ciągu dnia. Wypoczęte i wyspane dziecko lepiej skupia się na codziennych zadaniach, więcej energii i koncentracji poświęca na czynności wykonywane w dzień, rozwijając zmysły.
 

Czy warto kupić dziecku kołdrę obciążeniową ?
 

Kołderka obciążeniowa sprawdza się u dzieci w terapii wczesnodziecięcych zaburzeń psychofizycznych i niektórych chorób genetycznych. Kołderkę sensoryczną dla dziecka specjaliści szczególnie polecają jako uzupełnienie rehabilitacji i fizjoterapii, u dzieci, które mają problemy z utrzymaniem równowagi, koordynacją ruchową, wzmożoną lub obniżoną reakcją na bodźce, problemami z koncentracją. Stosowanie kołderki obciążeniowej u dzieci wpłynie pozytywnie na rozwój procesów integracji sensorycznej. Procesy te rozwijają się od urodzenia do około 7 roku życia, spokojny sen dziecka ma wpływ na rozwój tych procesów. Jak rozpoznasz, że Twoje dziecko ma problemy, czy też zaburzenia rozwoju integracji sensorycznej? Jeśli zauważysz nadmierną aktywność, problemy z koncentracją, rozdrażnienie, problemy z zasypianiem to mogą one być oznaką, ale trzeba mieć na uwadze, że warto skonsultować zamiar zakupu koca obciążeniowego dla dziecka z lekarzem pediatrą, czy terapeutą.


Dobór kołdry obciążeniowej dla dziecka

 

Koc obciążeniowy powinien być dobrany w oparciu o wzrost i wagę użytkownika. Rozmiar kołderki obciążeniowej nie może być zbyt duży, nie może być też zbyt ciężka. Zbyt lekki koc obciążeniowy nie będzie spełniać swoich funkcji, a zbyt ciężki może wywołać odwrotny skutek, może pobudzać zbyt mocno. Długość kołder obciążeniowych dla dzieci powinna wynosić do ok 20 cm więcej niż wzrost dziecka, umożliwi to równomierne rozłożenie ciężaru po całym ciele.

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach. Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingowych
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych na wskazany przeze mnie adres e-mail

 
2023 Kolyskowe.pl - wszystkie prawa zastrzeżone
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu