Najniższe ceny tylko u nas! Zawsze minus prowizja allegro
Strona główna » RODZICE » Kołdry obciążeniowe

Kołdry obciążeniowe

Kołdra obciążeniowa ma niezwykle właściwości terapeutyczne, spanie pod kołdrą obciążeniową niweluje stres, zmniejsza poziom lęku. Badania potwierdziły, że pomaga także w walce z takimi przypadłościami jak bezsenność, czy zespół niespokojnych nóg.
Co to jest kołdra obciążeniowa? Podczas, gdy tradycyjna kołdra wypełniona puchem, lub pierzem to wypełnienie kołdry sensorycznej składa się z mikro kulek szklanych o różnej wadze do wyboru oraz miękkiej bawełny.
Jak dobrać wagę kołdry obciążeniowej? Odpowiednio dobrana waga kołdry sensorycznej powinna wynosić 10% masy ciała. Spanie pod taką kołdrą powoduje produkcję serotoniny, powszechnie znanej jako hormon szczęścia i melatoniny, czyli hormonu snu. Dzięki temu nie tylko relaksuje ciało i umysł, ale także pomaga w zaburzeniach ze snem.


Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje
Brak produktów ...

Jak działa kołdra obciążeniowa?


Ciężar kołdry wywiera nacisk na stawy, mięśnie, ścięgna równoważąc nadwrażliwość układów sensorycznych. Wzmacnia to emocjonalną stabilność, poczucie bezpieczeństwa, kontrolę nad swoim ciałem. Śpiąc pod ciężarem organizm nabywa umiejętność samoorganizacji, łatwiej poznaje i rozumie odruchy własne ciała, wyzbywa się negatywnych emocji. Kołdra sensoryczna skraca czas zasypiania, co więcej pod taką kołdrą sen będzie efektywny, głębszy, spokojny.

 

Popraw jakość swojego życia z kołdrą obciążeniową.
 

Wyspany człowiek ma lepsze samopoczucie, jest bardziej efektywny w pracy, niedobór snu wpływa negatywnie na zdrowie i produktywność. Badania TNS wykazuje, że choć większość polaków sypia po 7-8 godzin, to aż 2/3 miewa zaburzenia snu, a aż połowa odczuwa senność i zmęczenie w ciągu całego dnia. Nie jest ważna więc ilość snu, lecz jego jakość, jeśli zasypiasz długo, lub nie śpisz głębokim snem, budzisz się często to kołdra obciążeniowa jest właśnie dla Ciebie. 

 

Dla kogo kołdra obciążeniowa?


Kołdra obciążeniowa początkowo służyła dzieciom w terapii wczesnodziecięcych dolegliwości. Kołdrę sensoryczną dla dziecka specjaliści rekomendują w uzupełnieniu rehabilitacji i fizjoterapii, u maluchów, które mają problemy z koncentracją, równowagą, koordynacją ruchową, zaburzeń psychofizycznych, wzmożoną lub obniżoną reakcją na bodźce. Popularność i skuteczność kołder obciążeniowych zainteresowała również dorosłych. Stres dnia codziennego, tryb życia mogą wywoływać te same przypadłości co u dzieci, kołdra obciążeniowa to współczesne lekarstwo dla układu nerwowego. U starszych łagodzi objawy takich chorób jak Alzheimer, czy Parkinson. Tak więc jeśli zastanawiasz się, czy kupić kołdrę na prezent to tak, to dobry pomysł, jest to prezent uniwersalny, który przyczyni się do lepszego stanu psychicznego i fizycznego.

 

Stosowanie kołdry obciążeniowej
 

Koc obciążeniowy powinien być dobrany w oparciu o wzrost i wagę użytkownika. Rozmiar kołdry obciążeniowej nie może być zbyt duża, ani zbyt ciężka. Zbyt lekki koc obciążeniowy nie będzie spełniać swoich funkcji, a zbyt ciężki może wywołać odwrotny skutek, może pobudzać zbyt mocno.

  • waga do ok 10% masy ciała

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach. Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingowych
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych na wskazany przeze mnie adres e-mail

 
2024 Kolyskowe.pl - wszystkie prawa zastrzeżone
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu