Najniższe ceny tylko u nas! Zawsze minus prowizja allegro
Strona główna » BLOG » Jaka butelka do karmienia niemowlaka? Przejście z karmienia piersią na butelkę

Jaka butelka do karmienia niemowlaka? Przejście z karmienia piersią na butelkę

Data dodania: 30-11-2020


Karmienie dziecka piersią to wyjątkowy czas, własny pokarm to najlepsze, co może dać matka dziecku w pierwszych chwilach jego życia. Nadchodzi jednak czas przejścia na karmienie butelką, trudny zarówno dla mamy jak i dla malucha. Jaką butelkę do karmienia wybrać? Ile butelek do karmienia na początek? Co to jest butelka antykolkowa?

 


Butelka do karmienia niemowlaka to jeden z najważniejszych akcesoriów w wyprawce, pomimo że nie zawsze jest potrzebna od samego początku to dobrze przygotować się na moment zmiany. Decyzja o odstawieniu od piersi swojego dziecka jest dla mamy niezwykle trudna, karmienie piersią to nie tylko zaspokojenie głodu dziecka, daje poczucie bliskości dziecku, a mamie poczucie spełnienia. Każda mama chce dla dziecka wszystkiego co najlepsze, a najlepsze jest w tym okresie mleko matki. Jednak musi nadejść chwila, w której trzeba zdecydować się na odzwyczajenie dziecka od karmienia piersią. Jaka butelka do karmienia niemowląt jest najlepsza? Przedstawimy listę, w której znajdują się bezpieczne butelki dla niemowląt, które polecamy świadomie.
 
 
alt
 


Zmiana karmienia piersią na butelkę



Wszyscy wiemy, że mleko mamy jest najzdrowszym pokarmem, zawiera witaminy, składniki mineralne, przeciwciała, enzymy, ponad tysiąc białek, miliony żywych komórek. Cenny skład pomaga maluchowi prawidłowo rosnąć, buduje odporność, daje dziecku energię na poznawanie świata. Z wielu powodów mama musi przestawić dziecko z karmienia piersią na butelkę. To trudna decyzja, karmieni to nie tylko dostarczanie pokarmu, ale moment bliskiego kontaktu, który zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Należy przyzwyczaić maleństwo do nowej sytuacji, w której może czuć się nieswojo.



Zanim podejmiesz decyzję…
Jak odzwyczaić dziecko od karmienia piersią?



Karmienie piersią to moment pełen cudownych emocji dla mamy i dla dziecka. Mamie daje poczucie spełnienia, własnej wartości, maleństwu bliskość, bezpieczeństwo i spokój. Coś co do tej pory było normą jest wyzwaniem, które wymaga przygotowania.
  1. Podejdź do tego metodą małych kroków. Stopniowe odejście od piersi pozwoli łatwiej oswoić się wam ze zmianą.
  2. Zadbaj o to, by podczas karmienia butelką maluch miał spokój, wszystko co może łatwo rozproszyć utrudni odnalezienie się w nowej sytuacji.
  3. Nie przeprowadzaj dodatkowych zmian, już dużą jest nowa metoda karmienia.
  4. Dobierz na początku smoczek z jak najwolniejszym przepływem. Karmienie butelką powinno trwać mniej więcej tyle samo co karmienie piersią. 
  5. Wybierz smoczek, który dziecko może chwycić do buzi nie tylko "dzyndzelek", ale także objąć także element podstawy, tak by otarta buźka tworzyła kąt rozwarty, tak samo jak przy ssaniu piersi maminej. To bardzo ważne, stwórz dziecku podobne warunki do tych, które miało jeszcze przed chwilą nie tylko dla odczucia mniejsze różnicy, ale przede wszystkim dla prawidłowego przepływu pokarmu.
 

Jaka butelka do karmienia?



Butelka Sterifeed to bezpieczna butelka wykonana z najwyższej jakości materiałów. Wielorazowe butelki do karmienia niemowląt i przechowywania pokarmu z wyraźną podziałką do odmierzenia pokarmu w dwóch rozmiarach: 120 ml i 240 ml. Butelka dla niemowlaka nie może być za duża, nie ma sensu kupować butelki “na dłużej”, ponieważ ze względów higieny i bezpieczeństwa butelkę do karmienia trzeba zmieniać mniej więcej co 3 miesiące. Dlatego na początku wystarczy mała butelka do karmienia o pojemności 120 ml.

Ile butelek trzeba mieć do karmienia?

Jeśli jesteś na etapie przejścia z karmienia piersią na butelkę to wystarczy jedna butelka. Dobrą opcją na stopniowe odejście od piersi to dobrą metodą jest karmienie mieszane.
Karmienie mieszane to naprzemienne dostarczanie pokarmu piersią i butelką, wtedy mama podaje dziecku własny pokarm na dwa sposoby. To na pewno pomoże stopniowo przyczaić niemowlaka do zmiany. Jeśli zdecydujesz się na całkowite przejście na karmienie butelką to na początek wystarczą 2-3 butelki. Po pierwsze lepiej mieć zapasową butelkę, a po drugie jest to wygodne dla mamy, która i tak ma intensywny grafik dnia codziennego i zamiast myć butelki sięgnie po nową.

Butelka szklana czy plastikowa?

Tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi, która jest lepsza. Wszystkie butelki dla niemowląt w naszym sklepie są wykonywane z zachowaniem odpowiednich norm i zasad. Zarówno plastikowe jak i szklane butelki są wolne od BPA i fisefeonu, są bezpieczne, więc jedyne co musisz wziąć pod uwagę to komfort karmienia. Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się ponownie szklane butelki. Szklana butelka do karmienia nie chłonie zapachów, nie wchodzi w reakcje z pokarmem. Plastikowa butelka do karmienia jest lżejsza, pokarm wolniej w niej stygnie.

 

Butelka antykolkowa co to takiego i dlaczego jest “antykolkowa”?



Butelka antykolkowa to faktycznie produkt warty uwagi. Silikonowa butelka jest nie tylko odporna na upadki, ale ma niesamowite właściwości. Cały sekret antykolkowej butelki to smoczek, silikonowy smoczek to wierna imitacja kobiecej piersi, szeroki smoczek z końcówką ukształtowaną na wzór sutka o elastyczności podobnej do skóry. To smoczek zapewnia doskonałe ciśnienie, dzięki czemu dziecko jedząc pokarm nie zasysa powietrza, które powoduje gazy i kolki.


Butelka Mimijumi to szeroka butelka ze smoczkiem, który jest nie tylko zaprojektowany na kształt i wzór piersi, ale także ma naturalny kolor skóry, dodatkowo działając kojąco na wrażenia zmysłu wzorku. Butelka Vey Hungry ma jednoczęściowy smoczek, który jest wygodny i higieniczny.



alt



Butelka Comotomo to idealna butelka na odejście od karmienia piersią. Kształt smoczka zaprojektowany na kształt i strukturę matczynej piersi. Elastyczny materiał to silikon spożywczy, który jest nietoksyczny, biokompatybilny, to taki sam silikon, jak ten, z którego produkuje się soczewki kontaktowe. Ciepła, miękka butelka da się chwytać malutkimi rączkami, a każda mama dobrze wie, że maluszek lubi chwytać pierś podczas karmienia. Wrażenia dotykowe są bardzo ważne dla niemowlaka, to dotyk daje poczucie bliskości, ciepła, bezpieczeństwa.
Butelka Moms Breast w zestawie ma smoczek slow flow. Jest to smoczek odpowiedni od narodzin do trzeciego miesiąca. Do butelki możesz z czasem dokupić smoczek o szybszym przepływie odpowiednio - medium flow - od trzeciego miesiąca do szóstego i - fast flow - od szóstego miesiąca.
Przepływ, czyli dziurka od smoczka, u noworodka będzie to smoczek o najwolniejszym przepływie, czyli z jedną dziurka, odpowiednio smoczki medium flow mają dwie, a fast flow trzy dziurki. Dziecko wykonuje około 80 ruchów ssących na minutę, połyka pokarm, oddycha, aby maluszek mógł prawidłowo skoordynować te ruchy przepływ nie może być za duży, ponieważ pokarm mógłby się ulewać.


 

alt
 
 

Jaka butelka najlepsza dla noworodka? 



Butelki Comotomo i Mimijumi mają szerokie smoczki, przypominające w wyglądzie i strukturze matczyną pierś. Butelka z z takim smoczkiem będzie odpowiednia nie tylko ze względu na wrażenia noworodka, ale także ułatwi prawidłowe zachowanie rytmu naturalnego karmienia. Smoczki w butelce Mom's Breast i Not So Hungry to coś więcej niż "sztuczny sutek" Umożliwiają otwarcie maleńkiej buźki szeroko i objęcie wargami także fragmentu podstawy, tak samo jak prawdziwą pierś. 
Komentarze (2)
7madzia 05-01-2021 10:10:36
Butelka Mimijumi to hit, świetnie się sprawdziła. Comotomo nawet nie zdażyliśmy potestować, bo Mimijumi od razu załapała
Klaudia 04-02-2021 10:10:14
Mimijumi super butelka, od razu się przyjęła

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii BLOG
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach. Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingowych
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych na wskazany przeze mnie adres e-mail

 
2024 Kolyskowe.pl - wszystkie prawa zastrzeżone
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu